портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Закону України від 13 квітня 2020

Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо стимулювання діяльності фермерських господарств)

Верховна Рада України постановляє:


1. Внести до Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, № 3-4, ст.27) такі зміни:

статтю 31 викласти в такій редакції:

«Стаття 31. Землі фермерського господарства

1. Землі фермерського господарства можуть складатися із:

а) земельних ділянок, що належать громадянам – членам фермерського господарства на праві приватної власності або користування;

б) земельних ділянок, що належать  фермерському господарству на праві власності або  користування.».

2. Внести до Закону України «Про фермерське господарство» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003 р., № 45, ст.363; 2005 р. № 52, ст.560;
2009 р. № 29, ст.390; 2009 р., № 38, ст. 535; 2012 р., № 4, ст.18; 2014 р., № 6-7, ст.80; 2016 р., № 21, ст.406; 2018 р., № 37, ст. 276) такі зміни:

у статті 1 частину першу викласти в такій редакції:

«1. Фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, відповідно до закону, та надавати послуги з використанням майна фермерського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.».

статтю 5 викласти в такій редакції:

«Стаття 5. Громадяни, які мають право на створення фермерського господарства

Право на створення фермерського господарства має кожний дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку та виявив бажання створити фермерське господарство.

Громадяни, які створили фермерське господарство, мають право на створення відокремленої фермерської садиби, якій може надаватися поштова адреса.

Відокремленою фермерською садибою є земельна ділянка, що використовується для здійснення виробничої діяльності фермерського господарства, разом з розташованими на ній житловим будинком, господарсько-побутовими та іншими будівлями, наземними і підземними комунікаціями, багаторічними насадженнями, яка знаходиться за межами населеного пункту.

Житловий будинок відокремленої фермерської садиби розташовується в тій частині земельної ділянки, з якої забезпечується зручний доступ до всіх виробничих об’єктів господарства.

Для облаштування відокремленої садиби фермерському господарству може надаватися за рахунок бюджету допомога на будівництво під’їзних шляхів до фермерського господарства, електро- та радіотелефонних мереж, газо- та водопостачальних систем, в розмірі, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.».

статтю 9 викласти в такій редакції:

«Стаття 9. Надання допомоги фермерським господарствам

Новоствореним фермерським господарствам у період становлення (перші три роки після його створення), фермерським господарствам з відокремленими фермерськими садибами, сімейним фермерським господарствам, фермерським господарствам, які провадять господарську діяльність та розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабінетом Міністрів України, та іншим фермерським господарствам (далі – фермерські господарства), може надаватися допомога за рахунок державного і місцевого бюджетів, у тому числі через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Кабінет Міністрів України щорічно в проекті Державного бюджету України передбачає кошти на підтримку фермерських господарств.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щорічно передбачають кошти в проектах місцевих бюджетів на підтримку фермерських господарств.

Порядок використання коштів Державного бюджету України для надання підтримки фермерським господарствам установлюється Кабінетом Міністрів України.

Фермерським господарствам зі статусом сімейних фермерських господарств надається додаткова державна підтримка у порядку, передбаченому Законом України «Про державну підтримку сільського господарства України», в тому числі на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно), може надаватися грошова допомога за рахунок державного бюджету у розмірі та в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.».

статтю 11 викласти в такій редакції:

«Стаття 11. Надання підтримки через Український державний фонд підтримки фермерських господарств 

Кошти Українського державного фонду підтримки фермерських господарств надаються фермерським господарствам на безповоротній основі та на конкурсних засадах на поворотній основі на цілі та в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а також – спрямовуються на забезпечення гарантій, поруки при кредитуванні банками фермерських господарств.».

у статті 12 частину першу викласти в такій редакції:

«1. Землі фермерського господарства можуть складатися із:

а) земельних ділянок, що належать громадянам – членам фермерського господарства на праві приватної власності або користування;

б) земельних ділянок, що належать  фермерському господарству на праві власності або  користування.».

підпункт ґ частини першої статті 14 викласти в такій редакції:

«ґ) споруджувати житлові будинки, господарські та інші будівлі та споруди;». 

статтю 16 викласти в такій редакції:

«Стаття 16. Право фермерського господарства на будівництво житлових будинків, господарських та інших будівель і споруд

1. Фермерське господарство має право споруджувати житлові будинки, господарські та інші будівлі та споруди на належних йому, його членам на праві власності земельних ділянках відповідно до затверджених документації із землеустрою та містобудівної документації у встановленому законом порядку.

2. Будівництво на орендованій земельній ділянці житлових будинків, господарських та інших будівель та споруд фермерське господарство - орендар погоджує з орендодавцем.».

II. Прикінцеві положення

Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.


Голова 

Верховної Ради України


Повідомлення про оприлюднення до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо стимулювання діяльності фермерських господарств)» 

З метою забезпечення проведення громадського обговорення Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднює проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо стимулювання діяльності фермерських господарств)» (далі – проект Закону).

Проект Закону розроблено з метою належного виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849.

Метою проекту Закону є стимулювання розвитку фермерських господарств шляхом створення умов для спрощеного їх доступу до державної підтримки, реалізації підприємницьких ініціатив сільської молоді та розширення можливостей диверсифікації господарської діяльності фермерських господарств, у тому числі, шляхом надання послуг з використанням майна фермерського господарства у сфері сільського зеленого туризму.

Електронну версію проекту Закону, пояснювальної записки та порівняльної таблиці розміщено на сайті Мінекономіки у розділі «Обговорення проектів документів».

Зауваження та пропозиції надсилати за адресою:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

01008, м. Київ, вул. М. Грушевського, 12/2

Е-mail:  d.korotkevych@me.gov.ua

Зауваження та пропозиції приймаються протягом місяця.                                                       Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux