портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Зробити аграрну освіту престижною та перспективною для молоді – одне з головних завдань, - Інна Гребенюк

Опубліковано 05 квітня 2016 року, 15:44

Зробити аграрну освіту престижною та перспективною для української молоді – є одним із головних завдань Мінагрополітики спільно із аграрними освітніми закладами. Таку думку висловила заступник Міністра аграрної політики і продовольства України – керівник апарату Інна Гребенюк під час круглого столу на тему: «Досвід співпраці аграрних вищих навчальних закладів з міжнародними організаціями щодо просвітницької роботи для малого та середнього бізнесу».

«Не секрет, що аграрна галузь сьогодні є локомотивом української економіки, але престиж аграрної професії при цьому, нажаль, занизький. Вважаю, що профільні освітні заклади в змозі використовувати найкращий європейський досвід навчання висококваліфікованих фахівців, де окрім теорії, молодь має можливість використовувати свої знання на практиці. Такі спільні програми вже реалізуються в Україні», - зазначила Інна Гребенюк.

Як приклад, вона навела навчальний проект продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) під назвою «Успішний зерновий агробізнес на невеликій площі», який реалізується у Сумському національному аграрному університеті.

«Це вже другий етап спеціалізованої модульної навчальної програми, розроблений для представників господарств з земельною площею до 5 тис. га. Всього в тренінговому курсі взяли участь 166 осіб із 10 регіонів України», - розповів ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика.

Учасники круглого столу, серед яких були представники ЄБРР, ФАО, керівники вищих аграрних закладів, асоціацій та Національної академії аграрних наук, зійшлися у спільній думці про необхідність проведення таких зустрічей й надалі в різних регіонах України. Адже, на їхню думку, українська аграрна освіта потребує змін у напрямку розвитку нових технологій та підходів до навчання.

Прес-служба Мінагрополітики