портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Застосування IT- технологій дасть можливість стимулювати виробництво української аграрної продукції

Опубліковано 19 серпня 2016 року, 18:01

Про це заявив Максим Мартинюк, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, під час словенсько-українського круглого столу «Розумні фермерські рішення Словенії: майбутній драйвер для сільського господарства в Україні».

Застосування IT-технологій в сільському господарстві – це можливість збільшити продуктивність аграрного виробництва в України.

Про це заявив Максим Мартинюк, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, під час словенсько-українського круглого столу «Розумні фермерські рішення Словенії: майбутній драйвер для сільського господарства в Україні».

«Внаслідок впливу низки макрофакторів та працьовитості українських фермерів, АПК стає провідною галуззю в структурі національної економіки. Впровадження новітніх технологій в цій сфері дозволить збільшити продуктивність сільськогосподарського виробництва та матиме потужний позитивний ефект для його розвитку»,- відзначив Максим Мартинюк, додавши, що ІТ-рішення активно застосовуються в сільському господарстві провідних країн світу. 

Зокрема, геоінформаційні системи та інформаційні технології успішно використовують у своїй діяльності представники Департаменту глобального аналізу Міністерства сільського господарства США для отримання інформації про земельні ресурси та стан посівів. 

Також Перший заступник Міністра підкреслив, що сьогодні Україна плідно співпрацює з країнами ЄС в сфері залучення технологій. Зі свого боку, іноземні партнери можуть використовувати інноваційні технології в якості  інструментарію для оцінки інвестиційної  привабливості аграрної галузі. «Словенія сьогодні активно використовує прогресивні практики для розвитку сільського господарства своєї країни. Цей досвід може бути застосований і в Україні»,- зазначив Максим Мартинюк.

 

Довідково: Сьогодні Словенія є одним з найбільш розвинених держав серед "нових" членів Євросоюзу. Близько 25 % території країни – землі сільськогосподарського призначення. Сільське господарство Словенії характеризується високою продуктивністю праці. Вирощуються пшениця, жито, ячмінь, овес, кукурудза, картопля, овочі, цукрові буряки, хміль і льон. Широко розвинене садівництво і виноградарство. Словенія спеціалізується на розведенні м'ясо-молочних порід великої рогатої худоби, свиней і овець. Значна частина сільськогосподарської продукції йде на експорт.