портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Законодавчі зміни стимулюють малий та середній бізнес виробляти ексклюзивні місцеві вина

Опубліковано 21 грудня 2015 року, 17:01

Для подальшого розвитку садівництва, виноградарства та виноробства, за ініціативи Мінагрополітики України розроблено проект Закону України “Про розсадництво багаторічних рослин”. На даний час він проходить експертну оцінку. Про це наголосив директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Володимир Топчій, презентуючи результати роботи за рік.

Він наголосив, що мета закону – гармонізація українського законодавства до європейського, сприяння ефективному розсадництву багаторічних рослин, забезпечення вітчизняних товаровиробників європейських показників якості і фітосанітарної чистоти. «Також фахівцями Департаменту опрацьовано законопроект, яким передбачається надати суб’єкту господарювання, що виробляє винопродукцію з виноматеріалів власного виробництва, право здійснювати оптову торгівлю без отримання окремої ліцензії. Вважаю, що прийняття таких законодавчих змін дасть поштовх розвитку малих та середніх виноградарсько-виноробних підприємств, спроможних виробляти ексклюзивні вина місцевості. Адже вони користуються особливим попитом на світових ринках», - зауважив Володимир Топчій.

Щодо розвитку садівництва він наголосив, що Україна є одним з найбільших виробників горіхів у Європі – 23,7%, та світі – 5,1%. Середньорічні обсяги їх валових зборів від 80 до 100 тис.тонн, з яких 99,7% виробництва припадає на горіх грецький. У 2014 році Україною експортовано горіхів понад 30 тис.тонн.

Прес-служба Мінагрополітики