портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення законодавства щодо життєвого циклу ЗЗР

Опубліковано 17 квітня 2019 року, 09:43

16 квітня в Мінагрополітики відбулося установче засідання Міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення законодавства щодо життєвого циклу засобів захисту рослин. Учасники Міжвідомчої робочої групи обговорили світовий досвід регулювання життєвого циклу ЗЗР, регуляторну систему, основні виклики та перспективи регулювання ЗЗР в Україні.

«Головною метою створеної Міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення законодавства щодо життєвого циклу засобів захисту рослин в Україні є розроблення дієвого механізму з управління пестицидами. Питання обігу ЗЗР надзвичайно важливе і до його вирішення потрібно підходити комплексно. Перед робочою групою та усіма її членами стоїть низка нагальних завдань. Зокрема, це питання удосконалення законодавства щодо життєвого циклу ЗЗР в державі, вивчення кращих світових та вітчизняних практик щодо використання ЗЗР, а також організація та проведення публічних заходів на яких буде можливість обговорення актуальних проблем в цьому напрямку та шляхів їхнього вирішення. Суспільство має володіти повною інформацією та брати активну участь в обговорені таких важливих питань», - зазначила в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

За результатами засідання було вирішено наступне:

  1. Встановити, що Міжвідомча робоча група проводить засідання один раз на місяць.
  2. Сформувати підгрупи МРГ, які будуть працювати в постійному режимі.
  3. Формування підгруп Міжвідомчої робочої групи провести згідно трьох основних етапів життєвого циклу ЗЗР: впровадження в обіг нових ЗЗР, обіг та використання ЗЗР, вилучення з обігу та утилізація непридатних/заборонених ЗЗР.
  4. Потягом місяця розробити План роботи Міжвідомчої робочої групи на 2019 рік.

Нагадаємо, що 5 квітня у Мінагрополітики створено першу Міжвідомчу робочу групу з питань удосконалення законодавства щодо життєвого циклу засобів захисту рослин в Україні. До складу робочої групи увійшли представники 26 організацій, серед яких як державні установи, так і бізнес-асоціації та міжнародні проекти.

Прес-служба Мінагрополітики

Більше за темою