портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

В Україні може бути створено агентство з підтримки фермерів та сільських громад, - Іван Слободяник

Опубліковано 06 серпня 2015 року, 16:41

В Україні може бути створено агентство з підтримки фермерів та сільських громад. Про це повідомлялося під час спільної прес-конференції заступника Міністра аграрної політики та продовольства Володимира Лапи, члена аграрного комітету ВРУ Івана Мірошниченка та в.о. директора Держфонда підтримки фермерських господарств Івана Слободяника.

Зокрема, агентство може бути створено за прикладом виплатних агентств, що діють в країнах ЄС. Реалізувати цей проект в Україні можуть на базі Держфонда підтримки фермерських господарств у найближчі півтора роки. «Європейська практика говорить про те, що всі програми державної підтримки сільського господарства сконцентровані під єдиним дахом і працюють за принципом єдиного вікна. Аби фермерам не доводилося проходити «квести», щоб отримати консультацію або грошову допомогу. Головними пріоритетами є зручний сервіс, максимально наближений до виробника», — повідомив Іван Слободяник.

Наразі завершились перші консультації з приводу цього проекту з представниками Литовської Республіки. У вересні українська делегація планує відвідати країну зі зворотним візитом. Створенню агентства передуватимуть два пілотних проекти, які планується запровадити в наступному році. За попередніми домовленостями, фінансова допомога міжнародних донорів на реалізацію проекту може скласти 2 млн євро.

 

Прес-служба Мінагрополітики