портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Україна буде відслідковувати факти незаконної реалізації кримського вина за кордоном

Опубліковано 13 липня 2015 року, 18:31

Міністерство аграрної політики та продовольства України в рамках повноважень та законодавства України шукає важелі впливу на власні підприємства, які рейдерським шляхом захоплені на території Криму. Про це йдеться в статті радника Міністра Олександра Лієва у виданні «Новое время».

Особлива увага приділяється діяльності держпідприємств виноробної галузі. Відомо, що майже всі вони здійснили перереєстрацію за російським законодавством. Переважна більшість з них зберегла назви, фактично ставши «двійниками» українських компаній. «Таке маркування дає Україні можливість звертатися до міжнародних судів. Мінагрополітики вже звернулося до МЗС з проханням відслідковувати за допомогою торгівельних представництв України в світі факти появи на прилавках продукції під українськими марками, такими як: «Масандра», «Новий світ», «Золота балка» тощо», — повідомив радник Міністра.

Олександр Лієв повідомив, що Мінагрополітики планує призначити керівників захоплених кримських підприємств. Їх головним завданням стане позовна діяльність в українських та міжнародних судах. «Отже, шукаємо юристів, які відчувають сили та бажання бути корисним в цій справі», — зазначив він.

Радник Міністра нагадав, що на території півострова налічується 64 аграрних ДП, з яких 33 підпорядковані Мінагрополітики. Інші перебувають в сфері управління державних агентств рибного та лісового господарств. Крім того, на півострові захоплено майно Держсільгоспінспекції та Держветфітослужби. Йдеться про десятки лабораторій, будинки і споруди, понад 5 тисяч автомобілів.

Прес-служба Мінагрополітики