портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Мінекономіки обговорили законодавчі напрацювання у галузі бджільництва

Опубліковано 29 жовтня 2020 року, 14:35

29 жовтня відбулася зустріч робочої групи з питань розвитку бджільництва за участю заступників Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького і Сергія Глущенка, представників Мінекономіки, профільних асоціацій та науковців та департаментів з розвитку АПК облдержадміністрацій з метою обговорення процесу напрацювання нової редакції Закону України «Про бджільництво».

«Оновлення законопроєкту про бджільництво є важливою ініціативою, яку підтримує Уряд, Офіс Президента і Парламент. Цей документ має вдосконалити регулювання відносини у сфері бджільництва, ефективне використання та захисту бджіл, виробництво продукції бджільництва, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, а також захищає права та інтереси пасічників. Нашій робочій групі згідно з планом діяльності Верховної Ради України на наступний рік необхідно підготувати та фіналізувати документ до 1 лютого», - зауважив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Наразі до Мінекономіки надійшло близько 400 пропозицій від членів робочої групи. Зокрема, серед основних ініціатив щодо законопроєкту – розширення термінології, створення окремого органу, що опікуватиметься питаннями бджільництва, розширення та деталізація напрямів державної підтримки у сфері бджільництва, розширення розділів щодо вдосконалення виробництва і реалізації продуктів бджільництва, охорони та захисту бджіл, попередження та фіксації отруєнь пов'язаних з використанням ЗЗР, відповідальності через порушення законодавства в галузі бджільництва.

Заступник Міністра Сергій Глущенко зі своєї сторони поінформував присутніх про розробку суміжних законодавчих ініціатив, зокрема, у сфері ветеринарної медицини і сфері застосування фітосанітарних заходів. Йдеться про два євроінтеграційні законопроєкти №3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин», який наразі готується до ІІ читання у Верховній Раді України, а також «Про захист рослин», який також стосується питання бджільництва, оскільки напряму визначає порядок використання пестицидів, порядок оповіщення про їх застосування тощо. Другий із зазначених проектів Законів наразі знаходиться на погодженні в центральних органах виконавчої влади, але із текстом вже можна ознайомитись на сайті Мінекономіки.

«Мінекономіки всіляко підтримує ініціативу щодо створення сучасного регулювання у сфері бджільництва. І зараз важливо синхронізувати наші зусилля та рухатись разом у напрямку створення якісних, гарно опрацьованих правил для ринку, які будуть узгоджуватись з іншим законодавством, розробку якого наразі супроводжує Міністерство», - зазначив заступник Міністра Сергій Глущенко.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux