портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Тарас Кутовий про мітинг під ВР: треба відрізняти політично заангажовані аграрні рухи від аграрних страйків

Опубліковано 04 жовтня 2016 року, 16:10

Коментуючи мітинг під Верховною Радою України, Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий закликав розрізняти політично заангажовані аграрні рухи від аграрних страйків.

Про це йдеться у матеріалі опублікованому на сайті Радіо Свобода.

«Треба відрізняти аграрні страйки від політичних аграрних рухів, підтримуваними рядом аграріїв. Якщо говорити про сьогоднішню дату, то відповідні події були оголошені безпосередньо на політичному заході політичній партії. Тому для мене особисто це політична акція», - відзначив Кутовий у розмові з журналістом.

Як повідомив Міністр мінімум раз на два тижні він має зустрічі з фермерами, асоціаціями, громадською радою, де обговорюються конкретні питання, в тому числі підтримки сектора, оподаткування та земельна реформа.

Також він повідомив, що проект бюджету теж обговорювався спільно на громадській раді. Зауваження від сектору були відображені в поданих нами пропозиціях.

«Я ще раз готовий розповідати про механізм підтримки малому (до 500 га) та середньому виробнику. У цьому бюджеті передбачено збільшення підтримки майже в 20 разів порівняно з попереднім роком. Безпосередньо в рамках 1 га ми будемо допомагати тим, хто займається тваринництвом, нішевими культурами або інвестує в українське машиновиробництво. Сьогодні буде засідання аграрного комітету, де як раз будемо дискутувати на цю тему», - повідомив Міністр.

Щодо ринку землі очільник аграрного відомства зазначив, що вже запропоновано механізм для обговорення продажу не самої землі, а прав оренди на неї.

На його думку, це додасть інвесторам впевненості при веденні агробізнесу, дасть більше можливостей для кредитування, а власник земельної ділянки збереже право власності. «У діалозі ми хочемо розробити проект, який не буде збурювати людей популістичними лозунгами, а стане кроком до цивілізованого ринку землі», - зазначив Кутовий.

На завершення, Кутовий повідомив що кожен день має десяток зустрічей, де обговорює реформи галузі. «Я відкритий міністр і завжди радий спілкуванню задля покращення нашого АПК. Чекаю на продуктивні діалоги, спрямовані на захист і підтримку фермерів, а не квазі-страйки в угоду політичним амбіціям».

Прес-служба Мінагрополітики