портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Що потрібно знати про хід роздержавлення аграрних ДП?

Опубліковано 01 липня 2015 року, 15:56

Міністерство аграрної політики та продовольства України передає до сфери управління регіональних відділень Фонду держмайна 7 державних підприємств. Передача відбувається у зв’язку з прийняттям відповідних рішень щодо їх приватизації.

Зокрема, йдеться про шовкорадгосп «Криворізький», «Кільчень», Закарпатське державне обласне підприємство по технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва «Агропромтехніка», Олександрійський шовкорадгосп, Черкаський консервний комбінат, «Ягубець», сільськогосподарське підприємство «Трест».

Для напрацювання єдиного підходу щодо приватизації Мінагрополітики та Фонд держмайна утворили спільну робочу групу. Нею вже проаналізовано перші 10 підприємств, включених у додаток 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2015 року № 271, а саме державні підприємства: «Черкаський консервний комбінат», «Сільськогосподарське підприємство «Трест», «Іскра», «Україна», «Миргорощанський державний іподром», «Радгосп «Виноградна долина», «Торговий дім «Буковинська горілка», «Криворізьке «Райагропроменерго», «Проектний інститут «Промзернопроект», «Кіровоградська спеціалізована контрольно-насіннєва лабораторія по цукрових буряках». В результаті цієї спільної роботи відпрацьовані подальші кроки, які необхідно зробити для подальшої приватизації зазначених підприємств.

Відповідно до законодавства Мінагрополітики України підготовку підприємств до продажу. Один з ключових пунктів — оформлення підприємствами правовстановлюючих документів на нерухоме майно та земельні ділянки. Після надходження рішень про приватизацію від відповідних органів приватизації, міністерство оперативно передає активи до сфери управління регіональних відділень Фонду держмайна. «Підставою є тільки прийняте рішення про приватизацію по кожному окремо взятому підприємству», — додали в Департаменті з управління державною власністю Мінагрополітики.

Нагадаємо, у підпорядкуванні Мінагрополітики перебуває близько 500 ДП. З них формально функціонують 96, а прибуткових — лише 20. Сукупні збитки державних аграрних активів за результатами минулого року сягнули 500 млн грн. Зі свого боку міністерство ініціювало масштабне роздержавлення, яке відновить економічну активність компаній та забезпечить земельні права трудових колективів.

Постановою КМУ від 12.05.2015 р. №271 «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації у 2015 році» Кабінет Міністрів України затвердив 2 переліки об’єктів державної власності, що підлягатимуть приватизації у 2015 році. До них включено 86 ДП зі сфери управління міністерства. Роздержавлення 24 з них можливе лише після їх виключення із Закону України «Про Перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації». З переліком цих підприємств можна ознайомитися нижче.

 

Прес-служба Мінагрополітики