портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Понад 2 тис. учасників взяли участь в онлайн-семінарах щодо взаємодії пасічників з аграріями

Опубліковано 29 травня 2020 року, 19:11

29 травня відбулася онлайн-конференція «Розвиток галузі бджільництва. Взаємодія: пасічник – аграрій – влада» за участі заступників Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького та Сергія Глущенка і представників громадськості. 

“Сьогодні відбувається третя конференція, яка налічує 100 учасників. Це доводить те, що потреба в спілкуванні є, і дає позитивні результати. Ми маємо намір і надалі безпосередньо спілкуватися з пасічниками та громадськістю,  щоб приймати ефективні рішення”, - прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко. 

Під час конференції обговорювалися питання взаємодії пасічників і агровиробників задля уникнення випадків отруєння бджіл. За словами учасників семінарів, основною причиною отруєння бджіл є відсутність конструктивного діалогу та співпраці між пасічниками, аграріями та органами місцевої влади, а також несуттєве покарання агровиробників за неналежне використання агрохімікатів.

Мінекономіки ініціювало проведення регіональних онлайн-семінарів щодо алгоритму взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади, у яких взяло участь 2116 осіб. На місцях були визначені контактні особи територіальних органів Держпродспоживслужби та структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують оперативну комунікацію. 

Позитивна співпраця не допустила випадків масової загибелі бджіл у Херсонській, Волинській, Чернівецькій та Луганській областях, поодинокі випадки загибелі бджіл відзначається в Житомирській, Київській, Тернопільській, Закарпатській, Харківській, Дніпропетровській, Одеській, Донецькій та Миколаївській областях. Випадки масової загибелі відзначається в Полтавській, Сумській, Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській, Рівненській, Запорізькій, Хмельницькій та Львівській областях.

Для уникнення отруєнь бджіл рекомендовано використовувати електронний інструмент https://www.grand.expert задля оперативного інформування щодо часу обробітку полів та садів. Це система моніторингу процесу хімічної обробки рослин, яка дозволяє миттєво та безкоштовно сповістити бджолярів про планову обробку рослин.

На конференції також було представлено державну програму підтримки галузі бджолярства. 

“На засіданні Уряду прийнято зміни до постанови №107, якими визначаються напрями та механізми надання державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. Підтримка бджільництва цього року запроваджується вперше. Стимулювання розвитку бджільництва сприятиме збільшенню кількості промислових пасік, запровадженню простежуваності продукції бджільництва, а також підвищенню її якості та конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках. Крім того, галузь бджільництва важлива для розвитку малого підприємництва на селі”, - прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький. 

Також працює робоча група з питань розвитку бджільництва, створена Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за ініціативи громадськості пасічників. Затверджено положення про робочу групу та склад. Метою створення робочої групи є розгляд та вирішення питань, пов’язаних із розведенням, використанням та охороною бджіл, виробництвом, заготівлею та переробкою продуктів бджільництва, розробкою заходів та створенням умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур.

Детальнішу інформацію щодо програми підтримки можна отримати з презентації: https://bit.ly/2TP6V1D

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux