портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Павленко: Україна зацікавлена у розширенні діалогу з Францією в аграрній сфері

Опубліковано 13 жовтня 2015 року, 09:37

"Для вітчизняного агросектору є важливим розвиток ґрунтовних партнерських відносин з Французькою Республікою в аграрному секторі, який з огляду на перспективи і можливості для торгівлі та галузевої співпраці посідає особливе місце", - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі із Надзвичайним та Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон.

Сторони обговорили стан реформування аграрної галузі в Україні та актуальні напрямки співпраці між країнами. Важливим елементом налагодження та поглиблення двостороннього співробітництва в аграрній сфері є діяльність Українсько-Французької Робочої групи з питань сільського господарства. Наступне засідання Робочої групи попередньо заплановано на 17 листопада 2015 року у Франції.

«Велике значення для розширення співпраці між країнами має залучення фінансової та технічної допомоги Франції та ЄС для реалізації спільних українсько-французьких проектів, зокрема щодо підтримки розвитку фермерських господарств; розвитку галузі насінництва; запровадження географічних зазначень», - повідомив Міністр Олексій Павленко.  

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька подякувала за допомогу французьких експертів у рамках робочих груп під час розробки Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015-2020 роки.  «Франція є однією із передових країн Європи за технологіями ведення сільського господарства. Врахування  французького досвіду є важливим для розвитку агросектору України. Для нас важлива співпраця з французькою стороною у сфері охорони прав на сорти рослин. Франція є стабільним партнером та послідовним прихильником розширення участі України в насіннєвих схемах ОЕСР, зокрема Схеми сортової сертифікації насіння по хрестоцвітих, олійних та прядивних. Україна сподівається на надання консалтингової допомоги з боку Франції щодо організації системи контролю якості виноробної продукції та адаптації до європейських практик науково-технічної, технологічної та нормативної документації з виноградарства та виноробства», - підкреслила заступник Міністра.

Довідково: За 8 місяців 2015 року товарообіг сільськогосподарською продукцією між Україною та Францією склав 289,3 млн. дол. США. Експорт української продукції до Франції - 182,5 млн. дол. США. Імпорт французької продукції до України за вказаний період становив 106,8 млн. дол. США.

Прес-служба Мінагрополітики