портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко: Міністерство готове передати всі підприємства галузі до Фонду держмайна

Опубліковано 19 лютого 2016 року, 13:42

Щоб довести розпочаті проекти в аграрній галузі до кінця, потрібно від 6 до 8 місяців. Про це зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко в інтерв'ю виданню «Корреспондент».

«Наприклад, це завершення процесу дерегуляції. У минулому році ми розкрили різних корупційних схем на 12 млрд грн і за рахунок дерегуляції знищили потоків більш ніж на 10 млрд грн. Також ми фокусуємося на диверсифікації поставок української продукції. З 1 січня набула чинності угода про зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Нам необхідно затвердити великий пакет документів щодо продбезпеки – з фітосанітарних і ветеринарних стандартів. У цьому році ми плануємо підписати угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною та Ізраїлем», - зауважив Міністр.

Важливим напрямом діяльності Міністерства є приватизація держпідприємств галузі. Зокрема, за словами Олексія Павленко, приватизацію великих аграрних підприємств можливо завершити до кінця поточного року.

«Ми готові хоч сьогодні передати наші підприємства до Фонду держмайна. У МінАПК понад 400 компаній, але більшість з них (близько 80%) перебувають або в стадії банкрутства, або ліквідації. Водночас до серйозних аграрних активів великий інтерес виявляють закордонні інвестори. Наприклад, до заводів Укрспирту», - наголосив голова відомства.

Водночас до ДПЗКУ, за інформацією Міністра, виявляють інтерес китайці, араби, в тому числі ряд великих мультикорпорацій, які займаються трейдингом.

Прес-служба Мінагрополітики