портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко: аграрна галузь потребує додаткових ресурсів банківської системи

Опубліковано 11 червня 2015 року, 13:39

У вступному слові Міністр Олексій Павленко повідомив результати посівної кампанії 2015 року та наголосив, що її характерною рисою стало збільшення фінансування з власних джерел, яке склало 54.6 млрд грн (порівняно із показниками минулого року – 35.5 млрд грн).

У середу, 10 червня відбулася зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка та заступника Міністра з питань європейської інтеграції Владислави Рутицької із представниками банківських установ. 

У вступному слові Міністр Олексій Павленко повідомив результати посівної кампанії 2015 року та наголосив, що її характерною рисою стало збільшення фінансування з власних джерел, яке склало 54.6 млрд грн (порівняно із показниками минулого року – 35.5 млрд грн).

«Загалом посівна кампанія продемонструвала позитивну фінансову картину в аграрному секторі. Проте сільгоспвиробники потребують розв’язання низки питань щодо кредитування агросфери, а саме:

-  задоволення потреб сільгоспвиробників, особливо малих та середніх, у кредитах в необхідних обсягах;

-  зниження відсоткових ставок за кредитами;

-  зниження співвідношення суми залучених кредитів до вартості їх забезпечення, можливість прийняття у заставу майбутнього урожаю (за умови страхування)», - зазначив Міністр Олексій Павленко.

Вирішення зазначених питань однаково важливо як для банків, так і для аграріїв. Зміцнення фінансового стану підприємств АПК є додатковим фінансовим ресурсом для банків.

Також були обговорені подальша співпраця та теми, якими визначено компенсування кредитних ставок; запровадження проекту аграрних розписок; фінансування малого та середнього бізнесу та загальна ситуація із фінансуванням аграрного сектору України.

Владислава Рутицька та представники банківських установ обговорили зазначене коло питань, після чого заступник Міністра з питань євроінтеграції повідомила про перспективи співпраці українського агросектору із Європейським Інвестиційним Банком. «Мінагрополітики та Європейський Iнвестбанк підписали Декларацію про наміри щодо фінансування аграрних проектів. Підписання документу стало результатом плідної співпраці з місією ЄІБ. Ми будемо зміцнювати взаємодію з реалізації проектів, пов’язаних з виробництвом насіння, олійним комплексом, а також підтримкою і розвитком аквакультури. Наразі запланована розробка чотирьох проектів. Запрошую представників банківських установ приєднатися до їх реалізації», - наголосила заступник Міністра.

 

Прес-служба Мінагрополітики