портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

О. Павленко: Міністерство готове передати Фонду держмайна на приватизацію понад 400 держпідприємств

Опубліковано 13 жовтня 2015 року, 17:18

«Землі, які перебувають на балансі державних підприємств, масово задіяні у тіньовому бізнесі. Весь прибуток виводиться назовні, а витрати залишаються державі», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, виступаючи на брифінгу в урядовому прес-центрі.

«Корупція в невеликих ДП пов'язана з використанням державної власності за заниженою ціною або її викраденням. Схема злочину проста. ДП укладає договір з комерційною структурою про спільну діяльність. Далі держпідприємство виявляється боржником цієї структури. Кредитор звертається до суду, який відписує майно боржника кредитору. Державі залишається оболонка підприємства без активів, але з боргами», - додав Міністр.

Це – фактично тіньова приватизація, безприбуткова для держави. Зміна менеджменту, посилення контролю, обмеження і регламентація господарської діяльності - усі ці дії носять оперативний характер і не зроблять держкомпанії рівними по ефективності приватному сектору. А для держпідприємств, розкрадених, погано керованих, потребуючих модернізації і інвестицій найправильніший шлях, і єдино можливий шлях – приватизація.

Прес-служба Мінагрополітики