портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Наше бачення земельної реформи – дозвіл на продаж і передачу в заставу прав оренди землі, - Тарас Кутовий

Опубліковано 20 травня 2016 року, 16:15

«Наша позиція щодо земельної реформи полягає в тому, щоб дозволити продаж і заставу прав на оренду землі сільськогосподарського призначення. Це саме той підхід, який дає можливість залучити додатковий капітал і врегулювати ринок. Кожному власнику паю важливо стати учасником процесу ціноутворення і запустити галузь.

Одним із головних пріоритетів розвитку аграрної галузі є завершення земельної реформи. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час брифінгу в будинку Уряду. 

«Наша позиція щодо земельної реформи полягає в тому, щоб дозволити продаж і заставу прав на оренду землі сільськогосподарського призначення. Це саме той підхід, який дає можливість залучити додатковий капітал і врегулювати ринок. Кожному власнику паю важливо стати учасником процесу ціноутворення і запустити галузь. Це, у свою чергу, зніме напруження у суспільстві, пов’язане з побоюваннями, що із запуском ринку землі сільськогосподарського призначення, землі будуть скуплені за копійки. Продаж прав оренди на землю допоможе з’ясувати її реальну індикативну вартість», - повідомив Тарас Кутовий.

Він також додав, що можливість застави прав оренди землі сільськогосподарського призначення – це інструмент, який дасть аграріям доступ до дешевих кредитів. Особливо фермерам, які мають в обробітку до 500 га, оскільки саме цей сегмент зараз позбавлений можливості банківського кредитування.

На думку Міністра, важливо, щоб в законі про обіг земель сільськогосподарського призначення були відображені саме ці ключові напрямки. «Сьогодні у Верховній Раді я просив підтримати відповідний законопроект. Після обговорення з Мінфіном ми будемо в короткий термін подавати його до обговорення з громадськими організаціями та комітетом. Моє очікування – законопроект повинен бути проголосований у вересні в першому читанні і до кінця року – в цілому», - переконаний урядовець.

 

 

 

Прес-служба Мінагрополітики