портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Наша спільна задача - локалізація та зупинення епідемії АЧС, - Міністр під час екстрених зборів

Опубліковано 19 жовтня 2016 року, 12:47

Наша спільна задача – локалізація та зупинення епідемії АЧС. На цьому наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час екстрених зборів щодо питання поширення африканської чуми свиней в України за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, директора Департаменту тваринництва Миколи Кваши, представників асоціації «Свинарі України» та господарств-учасників об’єднання.

На своїй сторінці у фейсбук Міністр повідомив, що для запобігання поширення АЧС необхідно вжити такі заходи:

1) створити мобільні бригади з представників поліції та ветеринарів, які зможуть заходити на подвір'я та перевіряти машини на постах;

2) залучити в роботу пересувні спалювальні комплекси для інфікованої свинини з метою оперативної локалізації спалахів;

3) найголовніше для допомоги галузі - забезпечити перерозподіл грошей з бюджету на виплату компенсацій.

Міністр нагадав, що наразі готується законопроект про ветеринару поліцію на кшталт італійської. «Щойно він буде готовий, плануємо внести в Парламент, як першочерговий для розгляду».

До того ж, Міністр запропонував виплачувати компенсацію за втрачене поголів’я не лише присадибникам, а й підприємствам. Так, частка відшкодування залежатиме від рівня біобезпеки свинокомплексу.

Наприкінці наради Кутовий наголосив, що наступна зустріч запланована на п’ятницю для фіналізації завдань та прийняття конкретних дій.

Прес-служба Мінагрополітики