портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

На Рівненщині обговорили проблемні питання експорту українського меду

Опубліковано 20 квітня 2018 року, 09:32

Державна реєстрація пасік, простежуваність продукції бджільництва на ринку та впровадження європейських стандартів якості були обговорені під час регіонального круглого столу «Ринок виробництва меду: від традицій до світового експорту» у м. Рівне.

Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, експерти Офісу ефективного регулювання, проекту EU4Business, представники громадськості та бізнесу.

Учасники приділили особливу увагу безпечності та якості меду як харчовому продукту, призначеним для споживання людиною. У ході діалогу були визначені проблемні питання та шляхи розв’язання стосовно збільшення обсягів виробництва меду, підвищення його доданої вартості шляхом створення та просування національних брендів.

Також в рамках круглого столу було презентовано зелену книгу «Регулювання ринку виробництва меду», розроблену Офісом ефективного регулювання. Це перший крок у створенні системи ефективного управління ринком меду та її наближенні до прогресивних світових стандартів.

За результатами зустрічі було домовлено проводити регулярні консультації щодо подальшого вирішення порушених питань.

Довідково:

Галузь бджільництва має величезний експортний потенціал. Обсяги експорту меду постійно зростають. В 2017 році з України було експортовано майже 68 тис. тонн меду.

За приблизними підрахунками в Україні налічується понад 400 000 пасічників, які виробляють в середньому біля 70 тис. тонн меду на рік (перше місце в Європі). Майже 99% меду виробляється домашніми господарствами населення.

Прес-служба Мінагрополітики