портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінекономіки підтримало вдосконалення ІТ-платформи «Молочний Модуль» в проєкті «Програма контролю сирого молока»

Опубліковано 22 жовтня 2020 року, 13:59

20 жовтня 2020 року в онлайн форматі відбувся вебінар щодо застосування ІТ-платформи «Молочний Модуль» в рамках пілотного проєкту «Програма контролю сирого молока». 

Метою вебінару було представити та обговорити можливості для подальшого удосконалення функцій Молочного Модуля. Участь у заході взяли учасники Пілотного проєкту та користувачів програмного продукту (інспектори, лабораторії, делегати з відбору зразків, виробники та переробники молока).

Експерти Програми поділилися результатами опитування операторів ринку харчових продуктів щодо функціонала «Молочний Модуль», а учасники надали зворотний зв’язок щодо покращень ІТ-платформи.

Захід був організований у співпраці з Мінекономіки, Держпродспоживслужбою та швейцарсько-українською програмою «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (www.qftp.org).

З вітальним словом виступив Сергій Глущенко, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України: «У харчовому законодавстві зараз відбуваються інтенсивні зміни. Вже декілька років діє новий закон про контроль у сфері безпечності харчової продукції та одним із його базових положень є перехід до ризик-орієнтованого контролю. Ми розуміємо, що він має ґрунтуватися на достовірних відомостях, надійних даних і тривалих спостереженнях, адже без цього не можливо вибудувати відповідну періодичність перевірок та моніторинг. І тому функціонал «Молочного модулю» є надзвичайно важливим  для імплементації цієї базової вимоги нового закону. Адже дозволяє автоматично збирати інформацію, аналізувати її та оперативно сигналізувати про ризики. Це важливий інструмент для створення надійної системи контролю за безпечністю і якісними показниками молочної сировини і молочної продукції».

Ігор Дядюра, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації зазначив: «Наразі хочу зосередитися саме на Держпродспоживслужбі, адже там є багато проєктів на різних стадіях реалізації, і цікавих планів щодо цифровізації, зокрема об’єднання реєстрів, з яких ми плануємо зробити якісну базу, яка буде ефективно працювати як для Держпродспоживслужби й інших державних користувачів, так і для бізнесу. У планах також робота над цифровізацією внутрішніх фітосанітарних і ветеринарних проєктів, одним із яких є «Молочний модуль». Міністерство повністю сприятиме забезпеченню необхідної нормативної бази».

До учасників вебінару також звернулася Ольга Шевченко, т. в. о. Голови Держпродспоживслужби: «Нашою спільною метою є створення належних умов для ведення бізнесу та захист споживачів, що також вимагає пошуку консенсусу. Напрацювання в рамках швейцарської програми важливі для держави, для суб’єктів господарювання, для наших інспекторів та лабораторій, в першу чергу для того, щоб забезпечувати належний рівень контролю».

Марко Де Нарді, міжнародний експерт Програми наголосив: «Розробка ІТ-платформи «Молочний Модуль» почалася в рамках минулого проєкту з безпечності молока. В кожній європейській країні існує подібний інструмент, який впроваджують на національному, регіональному або місцевому рівні. «Молочний модуль» наразі працює в тестовому режимі та ми зібрали відомості про його сильні та слабкі сторони. Такі інструменти потрібно постійно покращувати та розвивати протягом їх життєвого циклу».

Довідково:

Пілотний проєкт «Програма контролю сирого молока» реалізовується у чотирьох областях: Харківська, Вінницька, Миколаївська та Полтавська. За фінансування Швейцарії було придбане для чотирьох лабораторій Держпродспоживслужби в пілотних областях необхідне обладнання та реактиви для проведення лабораторних досліджень сирого молока за показниками: кількість соматичних клітин, загальне бактеріальне забруднення, точка замерзання й відсутність інгібіторів. Також розроблене програмне забезпечення «Молочний модуль» для автоматичного збору результатів досліджень. 

Дізнатися більше про пілотний проєкт за посиланням: https://qftp.org/wp-content/uploads/2020/08/pilot-project_for-web.pdf 

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux