портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

Опубліковано 12 липня 2016 року, 14:16

Учасники зернового ринку разом з Мінагрополітики коригуватимуть експорт зерна на основі реальних прогнозів та показників врожаю. Відповідний Меморандум був підписаний сьогодні між Міністерством аграрної політики та продовольства України і суб'єктами господарювання - експортерами зерна.

«Значимість цієї події в тому, що всі учасники ринку зайняли позицію, що експортна діяльність буде обговорюватись з міністерством у контексті тих прогнозів та показників, які реально маємо щодо урожаю», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, відповідаючи на питання журналістів.

Сторони погодились співпрацювати з питань узгодження балансових характеристик зернового ринку України, зокрема для розрахунку граничних обсягів експорту зерна та гарантування продовольчої безпеки та незастосування експортних обмежень.

За словами Міністра, Меморандум для ринку - це стабільність ціноутворення. «Не буде ніяких кардинальних рухів цін, які не корелюються зі світовими цінами. Меморандум робить всі корегування, у тому числі на ціни, планомірними. Це виграшна позиція і для громадян України, і для міністерства, і для експортерів», - сказав Кутовий.

Міністр зазначив, що остаточних цін у Меморандумі поки не відображено оскільки немає ключових індикаторів урожаю. «Не рідше ніж один раз на місяць будемо зустрічатися з представниками ринку для визначення показників», - підкреслив Міністр.

Прес-служба Мінагрополітики