портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінагрополітики лідер з приватизації, - Георгій Вашадзе

Опубліковано 10 грудня 2015 року, 10:01

У цьому році Мінагрополітики передало найбільше підприємство до Фонду держмайна у порівнянні з іншими відомствами. Тому є лідером щодо процесу приватизації ДП. Про це заявив співзасновник Фонду інновацій та розвитку Грузії Георгій Вашадзе на круглому столі в ІА «Укрінформ», підсумовуючи роботу Мінагрополітики.

«Державні підприємства є одним із найбільших корумпованих чинників у країні. Ми зробили глибокий аналіз процедури приватизації і запропонували конкретні зміни до закону. Один із них – всі ДП повинні змінити свій формат і стати акціонерними товариствами. Після прийняття закону це потрібно зробити оперативно», - наголосив Георгій Вашадзе. 

«Наша позиція полягає в розподілі підприємств, наприклад, на три категорії. Перша – це ті з них, які ми не плануємо приватизувати. Друга категорія – це великі компанії, де шукаємо стратегічних інвесторів, які будуть дійсно інвестувати у розвиток. Третя категорія – це більшість підприємств, які просто не потрібні державі. І ось саме їх необхідно швидко приватизувати», - підкреслив співзасновник Фонду інновацій та розвитку Грузії.

На його думку, держава не має оплачувала утримання цих підприємств. «До речі, це конкретна можливість залучати їх, як активи в оборот економіки. Адже підприємства мають майно та землю. Хай це буде звичайний магазин, але він повинен дійсно працювати і сплачувати державі податки. Це є потенційно цікавою пропозицією для інвесторів. Держава має відмовитись від неконкурентоспроможних підприємств», - зауважив експерт.

Прес-служба Мінагрополітики