портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

«Маємо ствердити бренд української сої», - Владислава Рутицька

Опубліковано 19 серпня 2015 року, 14:10

Маємо на меті ствердити бренд української сої. Про це заступник Міністра Мінагрополітики з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька сказала під час робочого візиту до Полтавської області, де вона відвідала ТОВ ВК "Біопрепарат", що знаходиться в місті  Глобино.

Це єдиний завод в Україні, на якому виготовляють тостовану експандовану повножирову сою. Окрім того, на підприємстві мають закінчений цикл виробництва сої: від селекції до переробки для комбікормів.

«Українські агровиробники є надійними та стабільними партнерами з постачання високоякісної сої  та продуктів її переробки. В червні під час міжнародної виставки «АГРО – 2015» Міністерством була підписана Декларація про приєднання України до Асоціації «Дунай соя». Цей документ є одним із способів якісного представлення українського агросектору на  ринку ЄС та інших країн, має на меті ствердити бренд української сої та налагодити партнерські зв’язки. Україна є сьомою у світі за експортом сої.  Щодо країн ЄС: наразі з 7 млн тонн потреб країн-членів ЄС у не ГМО сої, тільки третина може бути забезпечена власним виробництвом. Тому наша країна має стати якісним і надійним постачальником сої на світові ринки",- відзначила заступник Міністра.

На Полтавщині вирощують не ГМО сою з високими показниками протеїну та жиру, конкурентоспроможну та здатну витримувати ринкову кон’юнктуру.

 «Міністерство аграрної політики та продовольства України займає лідируючі позиції у сфері гармонізації українського законодавства з міжнародним. Для нас важливо, аби українська продукція, зокрема соя могла потрапляла на ринки світу усіма необхідними сертифіками. Пріоритетними є розширення ринків збуту, а також підвищення стандартів і показників якості української продукції», - додала Владислава Рутицька.

Прес-служба Мінагрополітики