портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Кутовий: Україна та ЄС мають застосовувати дзеркальний підхід в регіоналізації

Опубліковано 27 грудня 2016 року, 17:12

Якщо регіональний принцип щодо заборони на експорт діятиме в країнах ЄС, то так само він має діяти і в Україні. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий під час зустрічі з журналістами, коментуючи питання щодо заборони імпорту птиці з України.

«Європейський Союз хоче запровадити регіональний принцип. Переконаний, що повинен бути дзеркальний підхід. Тобто, якщо регіоналізація діє у них, вона має діяти і у нас», - повідомив Міністр.

До ЄС надіслана детальна інформація щодо заходів, вжитих Україною для ліквідації захворювання пташиного грипу в Херсонській області. Сьогодні діє заборона вивозу м’яса птиці та продуктів з нього зі всієї території України до ЄС. Наразі, йде робота над запровадженням регіоналізації з метою відновлення експорту з областей України, вільних від грипу птиці.

Довідково:

Згідно міжнародних правил (Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), СОТ)  країни можуть застосовувати принцип зонування/регіоналізації, що означає, визнання певних територій, вільних від хвороби, в межах країни, де реєструвались спалахи захворювання.