портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Канадський ринок відкривається для українського експортера

Опубліковано 11 липня 2016 року, 14:46

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд підписали Угоду про зону вільної торгівлі між державами.

Угода є асиметричною. Згідно з її положеннями, з моменту ратифікації Канада відкриває українським експортерам вільний доступ до 98% свого ринку товарів. Це означає, що віднині всі сільськогосподарські товари України, за винятком тих, до яких застосовується система квотування імпорту, отримують вільний доступ до канадського ринку.

У свою чергу Україна має перехідний період, перш ніж лібералізувати свій ринок для канадської продукції і повністю скасувати імпортні мита.

Підписання Угоди, у довгостроковій перспективі стане можливістю перерозподілу торгівельних напрямків для українського виробника, та стимулюватиме його до модернізації вітчизняного виробництва товарів із високою доданою вартістю.

Довідково:

На сьогодні двостороння торгівля з Канадою характеризується незначним обсягом, доволі широкою номенклатурою товарів українського експорту та негативним сальдо.

Підписання Угоди покликане виправити цю ситуацію та стати дієвим інструментом для суттєвого нарощування обсягів торгівлі сільськогосподарським товарами, у тому числі продукції переробної промисловості з високою доданою вартістю.