портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Європейській Союз допоможе в імплементації Стратегії розвитку АПК, — Енцо Даміані

Опубліковано 09 липня 2015 року, 14:11

Експерт підкреслив, що завдяки спільним зусиллям Стратегія уявляє собою дієву дорожню карту реформування аграрного сектору в Україні. Вона поєдную взаємне бачення модернізації галузі з коротко- та середньостроковими планами дій, а також комплексом щоденних завдань для міністерства. «Саме це відомство буде головним в реалізації документу.

Європейський Союз, донори та міжнародні партнери готові всебічно сприяти Міністерству аграрної політики та продовольству України в реалізації Єдиної комплексної Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на період до 2020 рокую Про це заявив завідуючий сектором сільського господарства та земельних реформ Європейської комісії Енцо Даміані на спільній прес-конференції з Міністром Олексієм Павленком.

Експерт підкреслив, що завдяки спільним зусиллям Стратегія уявляє собою дієву дорожню карту реформування аграрного сектору в Україні. Вона поєдную взаємне бачення модернізації галузі з коротко- та середньостроковими планами дій, а також комплексом щоденних завдань для міністерства. «Саме це відомство буде головним в реалізації документу. Проте зі свободо боку Євросоюз та наші партнери готові в цьому допомогти», — сказав Енцо Даміані.

Він виділив найважливіші позиції документу, бреде яких — вдосконалення бізнес-клімату, подолання корупції, стимулювання інвестицій, комплексна модернізацію сільського господарства: «Проте найголовніше те, що ми пропонуємо галузі довгострокове бачення, стабільні та прогнозовані підходи».

Експерт висловив впевненість в тому, що документ буде погоджений в найкоротший термін та доведе дієвість передбачених у ньому механізмів модернізації аграрної сфери та національної економіки загалом. «Сьогодні Міністерство аграрної політики є одним з лідерів з реформування. Ми віримо, виконання цієї Стратегії відкриє Україні нові можливості, навіть незважаючи на складні економічні часи», — додав Енцо Даміані.

Нагадаємо, Стратегія стала результатом спільної роботи 170 українських та міжнародних експертів, 8 робочих груп, зацікавлених міністерств і відомств, представників бізнесу та галузевих асоціацій. Документ визначає 10 пріоритетів розвитку агропромислового сектору та земельних відносин та, головне, практичні механізми для їхньої реалізації. У том числі, йдеться про створення сприятливого бізнес-клімату та протидію корупції, прозору та прогнозовану земельну реформу, запровадження інституційної реформи, забезпечення продовольчої безпеки, удосконалення системи оподаткування галузі, тощо.

Як раніше зазначала заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька, головна мета реформування – ефективний агросектор. «Йдеться про  зростання конкурентоспроможності,  модернізацію виробничих потужностей, зберігання та переробки, сприятливі умови ведення бізнесу внаслідок спрощення регуляторного середовища та кардинальної зміни у підходах щодо безпечності та якості харчової продукції, зміцнення існуючих позицій та торгівля новою продукцією, нові експортні ринки».

Планується, що до 1 серпня документ буде переданий на обговорення Національною радою реформ, пізніше — на затвердження в Кабінет Міністрів

 

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux