портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Доки Крим анексований, немає перспектив поставок туди збиральної техніки з України, - радник Міністра

Опубліковано 13 липня 2015 року, 17:32

Міністерство аграрної політики та продовольства України виключає можливість передачі Криму зернозбиральної техніки. Про це заявив радник Міністра Олександр Лієв.

Він попередив представників приватного аграрного бізнесу, що передача техніки на півострів означатиме фактичну втрату майна. «Так, відомо, що деякі аграрні компанії Західної України беруть участь у таких переговорах. Ті, хто у гонитві за надприбутками збирається постачати техніку на півострів та сприяти окупаційній владі, повинні бути готові до того, що із майже стовідсотковою вірогідністю ця техніка назад не повернеться. Перш ніж озвучувати подібні прохання, так званій владі Криму слід було б повернути Україні вкрадене», - сказав радник міністра.

Він також повідомив, що Мінагрополітики України вже звернулося до прикордонної і митної служб з відповідним роз'ясненням своєї позиції з даного питання. «Враховуючи, що територія Криму - не підконтрольна Україні, вважаємо неможливим пропуск збиральної техніки на півострів», - підкреслив він.

У своїй авторській статті для видання «Новое время» Олександр Лієв також нагадав, що на півострові залишаються захопленими понад 100 одиниць української зернозбиральної техніки. З них близько 80 одиниць належать держкомпанії «Спецагролізінг».

На думку радника Міністра, через катастрофічне скорочення площ зрошуваних земель, а також брак техніки цього року Крим може зібрати рекордно низький урожай, який суттєво позначиться на продовольчій безпеці півострова.

 

Прес-служба Мінагрополітики