Ринок браконьєрської риби суттєво знижує оптову ціну на рибу, зокрема, на Азові у певні періоди – до 2-5 грн за кілограм. Про це повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів в інтерв’ю інформаційному агентству «УНІАН» 16 лютого.
Відповідно, через занижену оптову вартість продукту рибалки-промисловики намагаються збільшити дохідність через отримання більших квот на вилов, нарощування обсягів реалізації. Фактичні обсяги промислового вилову риби не відповідають встановленим квотам. «Якщо ми зможемо поставити під контроль і значно зменшити кількість браконьєрів хоча б до 20%, що в європейських країнах вважається прийнятною часткою безконтрольно виловленої риби, це відповідно покращить ситуацію на ринку», - зазначив Ярема Ковалів.
Сьогодні тіньовий обсяг браконьєрської риби в Україні оцінюється щонайменше в 200 млн грн. Проблема першочергово полягає у відсутності належної функції контролю з боку органів рибоохорони. Для її вирішення у 2016 році буде застосовано комплексний підхід із створення «рибного патруля», рибоохоронного органу із якісно іншими принципами та підходами до роботи, а також електронізацією галузі. Вона включає використання сучасної електронної системи моніторингу суден, а також контролю за любительським рибальством із використанням додатків для мобільних телефонів.
За інформацією прес-служби Держрибагентства