портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аграрний імпорт з Росії Україна легко замінить товарами із Польщі, США, Гани, - Олексій Павленко

Опубліковано 22 вересня 2015 року, 11:06

Для нашої країни Росія не є виробником чи постачальником жодної унікальної групи аграрної продукції чи продовольства. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко у своїй статті «Агроімпорт України: що ми купуємо у країни-агресора» на сайті ІА «РБК».

За 7 місяців 2015 року загальний імпорт аграрної продукції із РФ скоротився на 66% та становить 140.372 млн доларів США (проти 410.275 млн доларів США за 7 місяців 2014 року). Основну частку імпорту склали тютюн та тютюнові вироби; какао-боби та продукти з них, шоколад; кава, чай та прянощі; вироби із зерна і хлібних злаків; маргарин; сири і йогурти, кондвироби.

«Цю продукцію Україна може купувати і в інших країнах. Країнами, у яких ми купуємо найбільше аграрної продукції є Польща, Німеччина, Туреччина, Франція, США, Італія, Іспанія, Індія та Еквадор. Багато товарних позицій імпорту із Польщі збігаються із російським імпортом. Це кава, чай та прянощі, маргарин, кондвироби. Тютюн та тютюнові вироби ми самі експортуємо у значних кількостях, а отже - можемо задовольнити внутрішній попит. Щодо какао-бобів та продуктів їх переробки маємо вибір - країни Західної Африки. На них припадає 70% світового виробництва какао-бобів. Одним із основних постачальників какао-бобів до України стала Гана. Цієї продукції було імпортовано із Гани на 1.755 млн доларів США», - пояснив Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики