портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аграрії потребують нової нормативно-грошової оцінки земель, - Володимир Лапа

Опубліковано 24 липня 2015 року, 13:52

Мінагрополітики зацікавлене в тому, щоб запровадити нову нормативно-грошову оцінку земель, яка буде відображати сучасні реалії виробництва. Наразі в південних областях нормативно-грошова оцінка земель більша ніж в Чернігівській та Рівненській областях, тому вона не віддзеркалює нинішніх умов господарювання. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа під час круглого столу з обговорення земельної реформи в Україні.

За його словами, планом Уряду передбачена інвентаризація земель. «Нині активно обговорюється різні її варіанти та погоджуються відповідні документи із Держгеокадастром. Сподіваємось, що ближчим часом документи будуть подані на розгляд КМУ. Ідеться про аспекти оформлення земель за відповідними користувачами. Необхідно прискорити оформлення землі державних підприємств. Ті із них, які не виконують покладені на них функції уже готуємо до роздержавлення. Спільно із Держгеокадастром опрацьовуємо процес роздержавлення відповідних підприємств. Трудові колективи отримають свою частку державної власності, зокрема земельні паї», - зауважив Володимир Лапа.

Він повідомив, що в Мінагрополітики створена міжвідомча робоча група щодо системи реформування академії аграрних наук відповідно до плану дій КМУ. «Плануємо ближчим часом підготувати конкретні пропозиції щодо її реформування, включаючи  питання землекористування», - запевнив заступник Міністра.

Прес-служба Мінагрополітики