портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Впровадження в Україні системи ГЗ

Опубліковано 18 березня 2019 року, 12:39

У рамках виконання Україною зобов’язань відповідно до угоди про Асоціацію з ЄС передбачено гармонізувати українське законодавства із європейським та забезпечити належну правову охорону для європейських географічних зазначень з метою здобуття аналогічної охорони для українських географічних зазначень на ринку ЄС.

Повноваження щодо визначення та контролю особливих властивостей, певних якостей та інших характеристик товарів сільськогосподарського виробництва покладено на Міністерство аграрної політики та продовольства України згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.04.2001 р. № 149.

Чинний наразі Закон України «Про охорону прав на зазначення походження товарів» не повною мірою забезпечує відповідність регулювання законодавству ЄС. Тому до Верховної ради України було подано проект змін до нього, які зокрема мають на меті запровадження принципів регулювання у даній сфері на основі актів ЄС. Також міністерством за сприяння європейських експертів розробляються проекти законів щодо сільськогосподарської і харчової продукції, алкоголю та вина. Таким чином буде врегульовано якість сільськогосподарських продуктів та продуктів харчування, визначення, опис, презентацію, маркування та захист географічних зазначень спиртних напоїв та ароматизованих винних продуктів.

Дані зміни в законодавстві мають забезпечити введення в Україні категорійного апарату еквівалентного європейському в частині визначення спиртних напоїв, вимог щодо якості сільськогосподарської та харчової продукції. Відтак, буде усунуто формальні перешкоди для доступу до європейського ринку української продукції із використанням наявних торговельних преференцій. Крім того, українські товари автоматично перейдуть на рівень більш якісних і дорогих товарів, адже для використання географічного зазначення щодо товару необхідне суворе дотримання певної схеми виробництва, ретельний добір сировини, контроль якості на всіх етапах виробництва.

Зазначені кроки здійснюються спільно з проектом ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень», який розпочав свою роботу у вересні 2017 року. Одне з основних завдань проекту – надання допомоги українським виробникам у створенні та реєстрації географічних зазначень вин, алкогольних напоїв та сільськогосподарської продукції.