портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого

Опубліковано 18 лютого 2019 року, 19:35

Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого (УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого) визначено головною науковою установою Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань прогнозування та випробування машин і технологій, а також трансформації технічного регулювання з урахування світових тенденцій, що є базою техніко-технологічної модернізації АПК.

УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого безпосередньо задіяний у виконанні завдань покладених на Міністерство аграрної політики та продовольства України відповідно до Положення про Міністерство, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня  2011 року  № 500/2011.

Завдання інституту

1. Участь у виконанні завдань направлених на забезпечення Продовольчої безпеки і Безпеки продовольства України шляхом проведеннянаукових досліджень за Науково-технічною програмою «Наукові засади розвитку технічної політики та модернізації агропромислового комплексу України», що забезпечує впровадження в сільськогосподарському виробництві цілеспрямованої, законодавчо оформленої системи організаційно-економічних і правових заходів для формування взаємопов’язаних процесів створення, випробування, виробництва, реалізації, використання таобслуговування технічних засобів, а також наукового та інформаційного забезпечення аграрного сектора економіки.

2. Науково-технічну експертизу, формування, ранжування та адаптацію новітніх технологій і техніко-технологічних рішень до різних розмірно-ресурсних рівнів господарств та умов і форм господарювання.

3. Моніторинг агроресурсних систем та прогнозування врожайності основних сільськогосподарських культур з використанням даних дистанційного зондування землі за аналогією Європейської системи МАRS. (контракт із GRS Європейського союзу).

Зазначеним у п.1-3 визначається: стале виробництво; безпека ресурсів і праці; енергетична та екологічна безпека у сільськогосподарському виробництві.  

4. Виконання окремих напрямів Програми діяльності Уряду, Стратегії сталого розвитку «Україна - 2020»,  щодо  Євроінтеграційного   курсу  України,   зокрема, приведення у відповідність української системи Технічного регулювання до вимог СОТ з метою розширення взаємної торгівлі, сприяння допуску українських товарів на зовнішні ринки, поглибленого розвитку міжнародної кооперації тощо.

Здійснення прискореної трансформації системи технічного регулювання: – перехід від обов’язкової сертифікації в системі УкрСЕПРО до оцінки відповідності технічним регламентам з метою адаптації національного законодавства до європейських вимог, які передбачають спрощення процедури введення сільськогосподарської техніки в обіг та її експлуатацію на підставі перевірки та оцінки ступеня ризику, щодо небезпеки для життя і здоров’я людей а також охорони довкілля.

5. Забезпечення компетентності та безпеки в галузях: використання тракторів і причіпних машин та технічних засобів для застосування агрохімікатів; виробництво та використання органічної продукції і біопалива.

Принагідно інформуємо, що інститут є асоційованим членом міжнародної організації Європейського економічного співробітництва і розвитку OECD (Кодекс стандартів ОЕСР) та Асоціації аграрних інженерів Клубу Болонья. Тісно співпрацює зі  спорідненими науково-випробувальними організаціями розвинених країн Європи - DLG, (Німеччина), Латвійським центром сертифікації і тестування (STC), SIMAGREF (Франція), ENАМА (Італія), GODELE (Угорщина) та іншими науковими установами, що виконують аналогічні функції і підпорядковані відповідним міністерствам (відомствам) сільського господарства вказаних країн.

Отже, науково-прикладні дослідження УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого за своєю суттю є специфічними, нерозривно пов’язаними з функціями Мінагрополітики України та тотожні функціям  аналогічних європейських організацій.